JULKAISUPERUSTEET

Toimitus lukee kommentit ennen niiden julkaisua. Viestit ilmestyvät keskustelualueelle vasta sen jälkeen kun toimitus on ne hyväksynyt.

Lehti julkaisee lakien ja hyvien tapojen mukaan kirjoitetut asialliset viestit. Esimerkiksi yksityisen ihmisen kunniaa loukkaavat tai tiettyä kansanryhmää vastaan suunnatut kirjoitukset jätetään julkaisematta. Julkaistutkaan mielipiteet eivät edusta lehden mielipiteitä tai linjaa.

Kirjoittaja vastaa siitä, että hänen tekstinsä on lakien ja hyvien tapojen mukaista. Kirjoittaja on rikos- ja vahingonkorvausoikeudellisessa vastuussa viestiensä sisällöstä.

Kommentoi juttua

Helluntai ehkä heilatta

Hanna-Kaisa Lähteen, 34, suusta pulppuaa puhetta virtanaan. Voi hyvin kuvitella, että häneltä onnistuu itku ja nauru saman lauseen aikana, ja vaikka isossa joukossa kaikki puhuisivat suomea, pystyisi hän käymään samanaikaisesti seitsemää eri keskustelua.