Ravintolat ja kahvilat! Laittakaa maskilaatikot oven luo ja vaatikaa niiden käyttö ruokaa ottaessa. Hintaa voitte nostaa 20 cent. Ihmiset puhuu ruokaa kerätessä. Tartunta mahdollisuus liian iso!
Näin on
Veronmaksajana haluan tiedot lentokentän toiminnasta. Täytyy olla vilkasta, kun ostopalvelujakin tarvitaan.
Kenttä kiinni ja rahat vanhuksienhoitoon
Nyt on lasikoppi torin kaunein pytinki. Tulee hyvä joulumieli sydämeen Kiitos Kai,Vellu ja Vesa.
Sätky
Miksi luterilaiset eivät halua hyödyntää kristittyjen yhteisen mediamission synergiaetua, kun kirkko on muutenkin vaipumassa unholaan varsinkin nuorten kokemuspiiristä? Kadonneiden lampaiden etsiminen on seurakunnan perustyötä. Vielä ehtii varmaan mukaan, jos kiinnostus herää.
Menkää ja tehkää
Miksi Mikkeli ei panosta Ristiinan rantatorin alueen kehittämiseen? Upea paikka esim. leirintäalueelle ja Saimaan matkailun lähtöpaikaksi.
Turisti
Jos harmonisointipalkat olisi laitettu heti kohdalleen yhdistymisen jälkeen, ei tällaisia miljoonarästejä olisi syntynyt. Koronaakaan ei silloin vielä ollut.
Vuosia sitten