Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Mikkeli leviämisvaiheessa, muut kunnat perustasolla – Essotessa epätietoisuutta, jääkö alue uusien tiukkojen rajoitustoimien ja kolmen viikon sulun ulkopuolelle

"Voi olla että joku viidestä alueesta vielä ennen sulkua siirtyy kiihtymisvaiheeseen", totesi perhe- ja peruspalveluministeri Krista Kiuru.

Etelä-Savon sosiaali- ja terveydenhuollon kuntayhtymä Essote ei kuulu niiden koronan kiihtymis- ja leviämisvaiheessa olevien sairaanhoitopiirien joukkoon, joille hallituksen torstaiaamuna pitämässä tiedotustilaisuudessa asetettiin runsaasti välittömästi käyttöön otettavia rajoituksia.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi