Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Valtuustoaloite vaatii Puumalan luottamushenkilöille kirjallisia salassapito- ja vaitiolositoumuksia – "Onhan se hyvä muistuttaa pelisäännöistä"

Kuntaliitolta pyydetään näkemystä asiaan, sillä aloite herättää monenlaisia kysymyksiä.

Puumalassa pohditaan parhaillaan sitä, pitäisikö luottamushenkilöiltä vaatia kirjalliset salassapito- ja vaitiolositoumukset. Keskustan valtuustoryhmä jätti maanantain kokouksessa valtuustoaloitteen, jonka mukaan kirjalliset sitoumukset olisivat tarpeellisia kunnanhallituksen ja lautakuntien varsinaisilta jäseniltä sekä varajäseniltä.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi