Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Ami Laukkanen ja Jonathan Miller suunnittelevat kehykset näytelmälle, jonka Samuli Reunanen ohjaa – "Meidän hiekkalaatikollemme on päätetty jonkinlaiset rajat, mutta emme ihan vielä tiedä, minkä näköinen siitä tulee"

Tulitikkuja lainataan Mikkelin teatterissa marraskuussa. Laukkanen lavastaa ja Miller projisoi.

Tiistaiaamuna teatterisalissa ei näy Samuli Reunasta ohjaamassa harjoituksia eikä voimakaksikko Ismo Sievistä ja Risto Kopperia sanailemassa rooleissaan Vatasena ja Ihalaisena. Sen sijaan näyttämölle rakennetaan Ami Laukkasen suunnittelemia lavasteita.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi