Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Taivaiden ja maailmojen kulkijat löytävät toisensa Poleenissa – kevään näyttelyssä esillä on kahden pieksämäkeläisen ekspressionistin töitä

Kulttuurikeskus Poleenin näyttelyssä valaat, ketut, tähdet ja kuu ovat sopusoinnussa. Hannele Haataisen ja Saku Heinosen työt ovat esillä huhtikuun puoliväliin.

Voi melkein kuulla korvissaan joutsenen siipien huumaavan räpyttelyn ja veden loiskeen, kun katsoo kuvataiteilija Hannele Haataisen öljyvärityötä 6.12.1917. Lentoon lähtevä joutsen on maalattu satavuotiaan Suomen kunniaksi.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi