Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Maakunnan yritykset | Identtisten veljesten Esa ja Hannu Hokkasen ammatinvalinta oli yhteinen päätös – Nyt Veljekset Hokkanen Oy on yksi isoimmista työllistäjistä Kangasniemellä

Veljekset Hokkasen liikevaihdosta lohkaistaan joka vuosi siivu urheilun tukemiseen. Kangasniemeläisyritys on yksi Jukurien pääyhteistyökumppaneista.

Kangasniemeläiset metsäkoneyrittäjät Hannu ja Esa Hokkanen ovat veljeksiä ja kaiken lisäksi identtiset kaksoset. Jopa miehiä paremmin tuntevien on vaikeuksia erottaa heitä toisistaan.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi