Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

MiPK lähtee Kolmoseen Mikkelin alueen omilla pelaajilla – "Jossain vaiheessa talvea oli hieman vaikeaa, kun en tiennyt, montako pelaajaa meillä on"

Mikkelin Pallo-Kissojen valmennuksesta vastaa brasilialaiskaksikko Ozeias Graciano ja Lucas dos Santos Oliveira.

Mikkelin Pallo-Kissat valmistautuu tulevaan Kolmosen kauteen hyvillä mielin. Joukkueen tulevaisuus näytti vielä joulukuussa epävarmalta, mutta tällä hetkellä harjoitusringissä on 30 pelaajaa ja sopimuspelaajia on 20.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi