Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Vaisusta esityksestään sisuuntunut Miro Heiskanen nousi välierän tähdeksi ja teki omanlaisensa "hattutempun" – "Miro näytti tänään, mikä on miehiään"

Leijonien puolustajatähti tiesi itsekin, ettei MM-puolivälierä ollut häneltä häävi esitys. Heiskanen halusi parantaa ja niin myös teki.

MM-kotikisoja seuraava suomalaisyleisö oli nähnyt ennen lauantaita vain pieniä välähdyksiä siitä, millaisiin tekoihin Miro Heiskanen jäällä kykenee. Dallas Starsin NHL-tähti kuuluu koko maailman puolustajaeliittiin, mutta turnauksen neljässä ensimmäisessä ottelussaan Heiskanen ei ollut paljon antanut ainesta hittikoosteisiin. MM-puolivälierästä Slovakiaa vastaan Heiskanen keräsi jopa kritiikkiä. Hän tiesi itsekin, että sille oli syynsä.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi