Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Hatsinan kasvatille Arttu Haapalalle liigasopimus – "Siellä on aina autettu, joten pelkkää kiitosta sinne suuntaan"

Mikkeliläinen Haapala on ensimmäinen Hatsinan kasvatti, joka on tehnyt sopimuksen salibandyn miesten liigajoukkueen kanssa.

Mikkeliläisen salibandyseuran Hatsinan kasvatti Arttu Haapala on tehnyt kahden vuoden mittaisen F-liigasopimuksen espoolaisen Esport Oilersin kanssa. Tänä vuonna 20 vuotta täyttävä Haapala on ensimmäinen Hatsinan omista junioreista, joka on tehnyt sopimuksen miesten salibandyliigajoukkueeseen.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi