Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

"On tullut mietittyä, ettei välttämättä ole mitään onniteltavaa" – Riikka Purralla ei ole harhakuvitelmia siitä, mitä perussuomalaisten johtaminen on

Riikka Purra ihmettelee keskusteluja puolueiden "hallituskelpoisuudesta". "En kuvittele niin, että olisin asemassa, jossa voisin arvioida muiden puolueiden hallituskelpoisuutta."

Voiko perussuomalaiset pärjätä, jos sitä ei johda rehvakas ”maisterisjätkä” ( Timo Soini) tai kulttiasemaan yltänyt ”mestari” ( Jussi Halla-aho)? Perussuomalaisten uusi puheenjohtaja Riikka Purra vaikuttaa huvittuneelta.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi