Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Frankfurter Allgemeine Zeitung -artikkeli | Mitä tapahtuu, kun kolmekymppisten narsistien sukupolvi alkaa edetä johtotehtäviin? – "Vain kilpailunhalu ja vallanhimo merkitsevät"

Saksalainen taloustieteilijä väittää, että kolmekymppisten miesten ja naisten keskuudessa esiintyy eniten narsistisia piirteitä.

Saksalainen taloustieteilijä Victoria Berg tutkii narsistista käyttäytymistä. Frankfurter Allgemeine Zeitungin haastattelussa hän kertoo, miksi tällä hetkellä kolmissakymmenissä olevien miesten ja naisten keskuudessa esiintyy eniten narsistisia piirteitä ja mitä seurauksia nuorten aikuisten narsismilla voi olla.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansi-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Kymensanomat.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi